Güncel Haberler

TÜRKİYE'DE YAPAY ZEKA VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI ALANINDA BİR İLK
24 Apr 2024

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından yayınlanan "Yapay Zekâ Alanında Kişisel Verilerin Korunmasına Dair Tavsiyeler" bu alanda Türkiye'deki ilk resmi yayın olmakla birlikte yapay zeka alanında faaliyet gösteren geliştiricilere, üreticilere, servis sağlayıcılara ve karar alıcılara yönelik kapsamlı öneriler sunmaktadır.

ELEKTRONİK TİCARETİN DÜZENLENMESİ KANUNUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER
21 Sep 2023

7416 sayılı kanun ile Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler aksi kanunda belirtilmedikçe 01/01/2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

6 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SONUCU DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN KORUYUCU AİLE OLMAK İSTEYENLER ADINA PROSEDÜR NASIL İŞLİYOR? KORUYUCU AİLE OLMAK İÇİN ŞARTLAR VE GEREKLİLİKLER NEDİR?
21 Sep 2023

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremiyle birlikte maalesef birçok vatandaşımız hayatını kaybetti, birçoğu ise hayatlarına zorlu şartlar altında devam etmek durumunda kaldı. Bu felaketten maalesef ki en çok zarar görenler ise çocuklar oldu. İşte bu çocuklar için ülkenin dört bir yanında aileler bu çocukların geleceği için bir adım atarak koruyucu aile olmak istediğini bildirdi. Bu yazımızda; koruyucu aile olmak isteyenler için prosedürün nasıl işlediği,